Prezes PL 2012 podał nazwiska zastępców

PAP
opublikowano: 22-02-2008, 18:13

Prezes Marcin Herra podał w piątek nazwiska swoich zastępców w spółce PL 2012, odpowiedzialnej za koordynację wszystkich prac związanych z organizację finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce. Współgospodarzem turnieju jest Ukraina.

Wiceprezesami zostali Andrzej Bogucki i Rafał Kapler, osoby z dużym doświadczeniem menedżerskim. Bogucki ma za sobą pracę w jednym z amerykańskich koncernów prowadzących działalność m.in. w Europie Centralnej i Wschodniej. Drugi z wiceprezesów Rafał Kapler pracował w firmach zachodnich, a przez ostatnie trzy lata był dyrektorem wykonawczym w największej polskiej firmie paliwowej PKN Orlen.

Jak powiedział prezes Herra, w spółce trwa proces rekrutacji na pozostałe stanowiska koordynatorów projektu.

"Aktualnie trwa wizytacja w Polsce działaczy UEFA. W środę spotkali się z przedstawicielami ministerstwa sportu i turystyki oraz ministerstwa infrastruktury. W rozmowach uczestniczyli także partnerzy ukraińscy. Były to udane spotkania obrazujące zaangażowanie stron w realizację harmonogramu wymagań stawianych przez europejską centralę piłkarską. Mamy harmonogram i wiemy co mamy robić" - powiedział Marcin Herra.

"Działacze UEFA obejrzeli prezentacje przedstawione przez delegacje Wrocławia, Gdańska, Chorzowa, Krakowa, Warszawy i Poznania. W najbliższym tygodniu w ramach konsultacji wybieramy się z prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem do Szwajcarii na posiedzenie komitetu oceniającego stan przygotowań do mistrzostw" - dodał prezes spółki

34-letni Marcin Herra od wielu lat związany był z Grupą Lotos. Karierę w firmie rozpoczynał od pracy na stacji benzynowej, a później piął się po szczeblach kariery. Ostatnio był prokurentem tej firmy. W młodości uczył się w Gdańsku w szkole sportowej, w której uprawiał piłkę ręczną. Wśród jego kolegów z dni występów na boiskach jest kilku ubiegłorocznych wicemistrzów świata.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane