Prezes RB Rail zrezygnował

opublikowano: 29-10-2019, 10:11

Timo Riihimäki, prezes RB Rail ogłosił rezygnację ze stanowiska z powodów osobistych, donosi serwis ERR.EE.

Riihimäki zapowiedział, że odejdzie ze stanowiska 19 grudnia. Objął je w marcu tego roku. W tym krótkim okresie przyczynił się do istotnego postępu projektu uruchamiając prace projektowe dotyczące 411 km głównej linii kolejowej Rail Baltica, a także inicjując przetargi na projekty obejmujące kolejne 236 km torów.

We wrześniu ubiegłego roku Baltic Times pisał, że RB Rail,  kolejowe joint venture trzech Państw Bałtyckich szuka nowego prezesa. Zajmująca się tym firma Amrop miała szukać kandydatów zarówno w Państwach Bałtyckich, jak i Finlandii i Polsce. Ostatecznie prezesem został Timo Riihimäki.

Rail Baltica to według planów zelektryfikowana, dwutorowa linia kolejowa o europejskim rozstawie, przeznaczona do transportu pasażerskiego i towarowego, wiodąca z Tallinna do granicy litewsko-polskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, err.ee

Polecane