Prezes Spotify krytykuje Apple

opublikowano: 30-11-2022, 17:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Prezes Spotify, Daniel Ek, ponowił krytykę Apple w środę w serii tweetów, w których stwierdził, że producent iPhone'a „daje sobie każdą przewagę, jednocześnie tłumiąc innowacje i szkodząc konsumentom” – podaje agencja Reutersa.

fot. Bloomberg

W poniedziałek najbogatszy człowiek na świecie, Elon Musk, skrytykował opłatę, jaką Apple pobiera od twórców oprogramowania – w tym jego działalność na Twitterze – za zakupy w aplikacji i opublikował mema sugerującego, że jest gotów „pójść na wojnę”, zamiast ją płacić.

Spotify złożyło wcześniej skargi przeciwko Apple w różnych krajach, twierdząc, że opłata w wysokości 30 proc. zmusiła Spotify do „sztucznego zawyżenia” własnych cen.

W swoim 21-tweetowym wątku Ek oznaczył wielu liderów biznesu, w tym Muska, prezesa Microsoftu Brada Smitha i założyciela Protona Andy'ego Yena.

Daniel Ek napisał na Twitterze, że Apple „oferuje konsumentom iluzję wyboru i daje programistom iluzję kontroli”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane