Prezes UBS: sztuczna inteligencja nie zastąpi doradcy finansowego

opublikowano: 17-06-2021, 13:06

Ralph Hamers, prezes szwajcarskiego banku UBS, jednego z największych graczy na rynku zarządzania majątkiem, jest przekonany, że sztuczna inteligencja (AI) nie zastąpi doradców finansowych.

- Nie ma wartości dodanej dla naszych doradców klienta w angażowaniu się w taki proces – powiedział Hamers w CNBC. – Oni są doradcami. Powinni doradzać – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Jego zdaniem AI oraz inne technologie mogą być wykorzystane do obsługi innych zadań, jak otwieranie rachunków, czy dokonywanie transakcji. Nie sprawdzą się jednak w doradzaniu klientom.

- Nasi doradcy finansowi powinni być wspierani przez technologię – powiedział szef UBS w CNCB wskazując, że AI powinna dokonywać przeglądu danych, na który nie ma czasu doradca. – Sztuczna inteligencja może to robić, bo nawet nasi doradcy nie są w stanie przeczytać wszystkich dostępnych analiz – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane