Prezes XTB: Nasze zyski są powtarzalne

ISBNEWS
opublikowano: 06-05-2016, 13:41

Jakub Maly, prezes XTB, spółki, której akcje zadebiutował w piątek na GPW, przekonuje, że baza do wypracowywania wyników finansowych ma powtarzalny charakter ze względu na stabilność modelu biznesowego.

- Znam opinie, że chociażby ubiegłoroczne wyniki miałyby być efektem zysków na sławetnym umocnieniu franka, ale zyski, które wtedy faktycznie osiągnęliśmy nie miały decydującego wpływu na osiągnięte wyniki za 2015. Stoją za tym przede wszystkim nasze fundamenty - nowoczesna technologia i zróżnicowana oferta produktów i usług, którą wciąż rozwijamy" - powiedział ISBnews Jakub Maly podczas debiutu spółki na GPW. 

Zobacz także

Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej razem wyniosły 282,54 mln zł w 2015 roku wobec 204,43 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej to 141,07 mln zł w 2015 r. (wobec 86,38 mln zł rok wcześniej). Skonsolidowany zysk netto wyniósł w ubiegłym roku 119,03 mln zł wobec 77,06 mln zł rok wcześniej.

Szef brokera wskazał ponadto, że w najbliższym czasie grupa będzie koncentrować się na dokończeniu wdrożenia systemów big data na wszystkich rynkach, na których działa XTB do analizy m.in. zachowań klientów, aby jak najlepiej dopasowywać ofertę i edukację. 

- Są to algorytmy, które stanowią część naszych własnych rozwiązań technologicznych, na co mocno stawiamy - wskazał Maly. 

Dodał, że obecnie firma nie ma potencjalnych celów akwizycji, ale podtrzymuje, że potencjalne przejęcia, czy to firm z atrakcyjną bazą klientów, jak również dedykowanymi rozwiązaniami technologicznymi, są elementem globalnej strategii rozwoju grupy. 

Plan strategiczny Grupy obejmuje wspieranie wzrostu poprzez ekspansję na nowe rynki, dalszą penetrację istniejących rynków, a także rozbudowę oferty produktowej i usługowej Grupy przy jednoczesnym utrzymaniu nakładów kapitałowych na poziomie zbliżonym do poziomu z 2015 roku. Grupa dąży do tego, aby wraz ze wzrostem skali działalności Grupy (pod względem terytorialnym, jak i w zakresie oferowanych usług i produktów) relacja poziomu kosztów operacyjnych do przychodów operacyjnych pozostała na zbliżonym poziomie do poziomu 2015 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane