Prezes zarobił 11,9 mln USD

opublikowano: 30-08-2015, 22:00

Alan Joyce, prezes Qantas Airways, zarobił w ciągu roku 11,9 mln USD, z czego większość na pakiecie akcji, który dostał jako element premii.

Jego bazowa pensja wyniosła 2 mln USD. Tak wysoka premia to nagroda za ścięcie kosztów oraz dużego zysku — 557 mln USD, jaki dzięki temu udało się narodowemu australijskiemu przewoźnikowi wypracować w roku rozliczeniowym 2014/15. Pakiet akcji, który otrzymał zaledwie rok temu, potroił w tym czasie swoją wartość i dał mu 6,9 mln USD zarobku. W ubiegłym roku prezes zaczął wdrażanie dużego planu cięcia kosztów, na co złożyło się zwolnienie 4 tys. pracowników z zaplanowanych 5 tys. Wcześniej spółka przynosiła rocznie nawet 2,8 mld USD straty. Qantas kupi osiem dreamlinerów i wypłaci 371 mln USD dywidendy. To będzie pierwsza dywidenda wypłacona udziałowcom od 2009 r. Założone w 1920 r. linie Quantas to trzecie najstarsze linie lotnicze na świecie z portem bazowym w Sydney. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Prezes zarobił 11,9 mln USD