Prezesi, któyrych akceptują prawie wszyscy

Glassdoor, amerykański portal pracowniczy, przygotował kolejną edycję rankingu prezesów cieszących się największym uznaniem pracowników. Jakie cechy są ważne u szefa?

Najwyższy wskaźnik aprobaty i uznania ze strony pracowników uzyskał Pat Gelsinger, szef firmy VMware produkującej oprogramowanie komputerowe. Drugie miejsce zajął kierujący siecią supermarketów H-E-B Charles C. Butt, a trzecie Lynsi Snyder, potentatka branży fast foodów, która rozwija odziedziczoną po dziadkach sieć restauracji In-N-Out Burger. Patrick Paul „Pat” Gelsinger stoi na czele WMware od 2012 r. Wcześniej związany był z koncernami EMC i Intel. Kilka lat temu był wymieniany jako jeden z potencjalnych następców Steve’a Ballmera w Microsofcie. Jest autorem książki „Balancing Your Family, Faith, & Work” i współautorem „Programming the 80386”. Wysokimi wynikami mogą również pochwalić się szefowie technologicznych gigantów: Shantanu Narayen z Adobe’a, Satya Nadella z Microsoftu i Jeff Weiner, który rządzi w karierowym portalu społecznościowym LinkedIn, należącym zresztą do Microsoftu. Pat Gelsinger zanotował w tym roku duży skok w rankingu, bo w zeszłym zajął dopiero 78. miejsce ze wskaźnikiem uznania pracowników na poziomie 92 proc. Najlepszy był wtedy Eric S. Yuan z Zoom Video Communications. Jakie cechy mają znaczenie dla pracowników? Atrybutami wyjątkowych liderów są: silne przywództwo, poświęcenie dla misji firmy, wiara w budowanie kultury korporacyjnej, przejrzystość i przystępność.

— Pielęgnowanie innowacyjnej kultury w VMware jest dla nas najważniejsze, zwłaszcza teraz, gdy wchodzimy w kolejną fazę rozwoju. Nasze środowisko pracy jest jednym z tych rzadkich, które ludzie rozumieją, że mają możliwość przekształcenia tego, co niemożliwe, w to, co niezbędne. Przekłada się to bezpośrednio na wysoką satysfakcję pracowników — mówi Pat Gelsinger.

Ranking bazuje na anonimowych ocenach wystawianych prezesom przez pracowników za pośrednictwem platformy Glassdoor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane