Prezydent Chile ukarany za brak maski

[DI, PAP]
opublikowano: 23-12-2020, 13:53

Sebastián Pinera zapłaci 2000 USD za narażenie bezpieczeństwa publicznego na plaży.

5 grudnia na portalach społecznościowych oraz w wielu lokalnych mediach zostały rozpowszechnione zdjęcia prezydenta Sebastiána Pinery, fotografującego się z plażowiczami podczas spaceru po plaży Zapallar, w pobliżu Santiago. Prezydent był bez maski i nie przestrzegał reguł dystansu społecznego.

Jego zachowanie wywołało falę krytyki w sieciach społecznościowych i doprowadziło do złożenia oficjalnej skargi przez grupę parlamentarzystów. Po wybuchu kontrowersji Sebastián Pinera przeprosił w mediach społecznościowych: „Jasne, powinienem założyć maskę, ale ze względu na szybkość zdarzeń tego nie zrobiłem. To był mój błąd. Przepraszam"- oświadczył dwa dni po incydencie. Mimo to regionalny sekretariat zdrowia ukarał go grzywną w wysokości 2000 USD.

W listopadzie władze sanitarne Chile ogłosiły środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19 podczas lata — jednym z nich jest zakaz zdejmowania maski na plaży poza czasem kąpieli. Za naruszenie zakazu i narażanie na niebezpieczeństwo zdrowia publicznego grozi kara pozbawienia wolności lub kara grzywny w wysokości od 400 do 13 600 USD. [DI, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane