Prezydent Korei chce zakazać spożywania psiego mięsa

PAP , DI
opublikowano: 01-10-2021, 15:20

Psie mięso od pokoleń jest częścią południowokoreańskiej kuchni. Rocznie na stoły trafia około miliona psów rocznie.

Moon Jae-in, prezydent Korei Południowej, odniósł się do koreańskiej tradycji jedzenia psów, sugerując konieczność wprowadzenia zakazu tej praktyki. Podczas cotygodniowego spotkania z premierem Kimem Boo-kyumem znany miłośnik psów zapytał go, czy to nie jest dobry czas na rozważenie zakazu konsumpcji psiego mięsa, która jest powodem do międzynarodowego wstydu. Obecne prawo ochrony zwierząt skupia się tylko na zapobieganiu okrucieństwu podczas uboju psów i kotów, ale nie zabrania spożywania ich mięsa.

Moon Jae-in trzyma dla towarzystwa kilka psów. Jednemu z nich uratował życie i złożył w kampanii wyborczej obietnicę jego adopcji. W ten sposób Tory, bo tak się wabi ocalony mieszaniec, stał się pierwszym psem mieszkańcem Błękitnego Domu, siedziby prezydenta.

Psie mięso od pokoleń jest częścią południowokoreańskiej kuchni. Około miliona psów rocznie trafia na stoły, ale konsumpcja z roku na rok spada. Coraz więcej Koreańczyków mieszka z psami, które traktuje jak dobrych towarzyszy życia. Praktyka jedzenia psów jest tematem tabu wśród młodszych pokoleń. rośnie też presja obrońców praw zwierząt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane