Prezydent odwołał Ludwika Dorna z rządu

opublikowano: 27-04-2007, 10:21

Prezydent Lech Kaczyński odwołał w piątek Ludwika Dorna ze składu Rady Ministrów - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta. Dorn jest kandydatem PiS na nowego marszałka Sejmu.

Ostatnio, od marca 2007 roku Dorn - jako wicepremier - odpowiadał w rządzie m.in. za sprawy ubezpieczeń społecznych.

Wcześniej - zarówno w gabinecie Kazimierza Marcinkiewicza, jak i potem Jarosława Kaczyńskiego - Dorn był szefem MSWiA i również wicepremierem. W lutym 2007 r. zrezygnował z kierowania Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, bo - jak mówił - miał odmienną niż premier opinię w ważnej sprawie resortowej.

Głosowanie nad zmianą na stanowisku marszałka Sejmu planowane było w piątek na godz. 10, jednak opóźniono je o godzinę. Nadal nie wiadomo bowiem, czy koalicyjna LPR poprze kandydaturę Dorna. Najprawdopodobniej w tej sprawie lider Ligi Roman Giertych spotkał się w piątek z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

Poparcie dla Dorna deklaruje drugi koalicyjny partner - Samoobrona.

W piątek posłowie mają najpierw głosować nad odwołaniem z funkcji marszałka Sejmu Marka Jurka, który złożył rezygnację w połowie kwietnia po tym, jak Sejm nie wprowadził do konstytucji zmian dotyczących ochrony życia od poczęcia. Następnie - nad powołaniem jego następcy.

Obok Dorna, kandydatem na marszałka Sejmu jest także wicemarszałek, wiceszef PO Bronisław Komorowski.(PAP)

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent odwołał Ludwika Dorna z rządu