Prezydent podpisał ustawę o pomocy "de minimis"

(Marek Druś)
opublikowano: 21-12-2006, 16:16

Prezydent Lech Kaczyński podpisał znowelizowaną przez Sejm ustawę o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej i tzw. małej pomocy w rolnictwie - poinformowała w czwartek w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Prezydent Lech Kaczyński podpisał znowelizowaną przez Sejm ustawę o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej i tzw. małej pomocy w rolnictwie - poinformowała w czwartek w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Nowelizacja reguluje m.in. sposób udzielania pomocy publicznej oraz jej monitorowanie w rolnictwie oraz w rybołówstwie.

Wsparcie "de minimis" (tzw. mała pomoc) może być udzielone przez państwo np. w przypadku wystąpienia klęski suszy i może polegać na umorzeniu podatku rolnego. Dotychczas kwestie te nie były uregulowane w przepisach krajowych.

Komisja Europejska określiła, że na krajową pomoc "de minimis" może być przeznaczone maksymalnie 44 mln 895 tys. euro w rolnictwie i 1 mln 652 tys. euro w rybołówstwie. Jednak wielkość faktycznej pomocy będzie zależała od możliwości budżetu.

Unijne przepisy dopuszczają ponadto pomoc publiczną dla małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem rolnym, jednak nieprzekraczającą 100 tys. euro w okresie trzech lat.

Znowelizowana ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2007 r.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu