Prezydent Sikorski? - prasa

opublikowano: 09-02-2007, 07:31

Radek Sikorski ledwie odszedł z MON, a już ma mocną pozycję w prezydenckim rankingu Pentora, wykonanym na zlecenie naszej redakcji - pisze "Życie Warszawy".

Radek Sikorski ledwie odszedł z MON, a już ma mocną pozycję w prezydenckim rankingu Pentora, wykonanym na zlecenie naszej redakcji - pisze "Życie Warszawy".

Znalazł się na czwartym miejscu, tuż za Markiem Borowskim i Lechem Kaczyńskim, a przed Andrzejem Lepperem. Na czele sondażu Donald Tusk z ponad 35-procentowym poparciem.

Pentor zadał pytanie o preferencje wyborcze Polaków, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę. O ile dwaj pierwsi liderzy rankingu nie dziwią - prowadzi Donald Tusk z 35,2 procent poparcia, wygrywając z Lechem Kaczyńskim, którego wsparło 22,3 procent respondentów sondażu "ŻW" - to już sporym zaskoczeniem jest to, co się dzieje tuż za ich plecami - komentuje stołeczny dziennik.

Do obecnego prezydenta bardzo mocno zbliżył się kandydat lewicy Marek Borowski (18,8 proc.) Jemu z kolei depcze po piętach Radek Sikorski. Odwołany przedwczoraj były szef MON wręcz zdystansował następnego na liście Andrzeja Leppera, który może liczyć na zaledwie 7,2 procent poparcia. Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, Radek Sikorski mógłby liczyć na głos 16,5 procent Polaków.

Radosław Sikorski nie chciał wczoraj komentować swojego sukcesu. Wysoka pozycja w sondażu z pewnością go jednak nie martwi, bo nie ukrywa, że ma duże ambicje polityczne - pisze "Życie Warszawy". (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent Sikorski? - prasa