Prezydent w Dublinie: dopłynęliśmy do brzegu

opublikowano: 01-05-2004, 20:51

Nasze wejście do Unii jest chwilą historyczną, będącą marzeniem wielu pokoleń Polaków - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski dziennikarzom w Dublinie. Aleksander Kwaśniewski wziął udział w oficjalnej uroczystości rozszerzenia Unii Europejskiej w dublińskim Phoenix Park.

Prezydent zaznaczył, że ma poczucie, iż w jego życiu spełnia się coś bardzo ważnego, ma wrażenie dopłynięcia do portu, który był marzeniem wielu pokoleń. "Stała się rzecz wielka, dopłynęliśmy do brzegu, który oznacza pokój, bezpieczeństwo,rozwój, który oznacza europejskie szanse dla Polski" - powiedział. Aleksander Kwaśniewski wyraził nadzieję, że jest już porozumienie w sprawie przyszłego systemu głosowania w Radzie UE, jak i odwołania do tradycji chrześcijańskich w konstytucji unijnej.

"Wydaje mi się, że jest dobra szansa, żeby zarówno w kwestii odwołania się do tradycji chrześcijańskich jak i znalezienia kompromisu w kwestii głosowania w Radzie, sprawę zakończyć" - podkreślił prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Prezydent w Dublinie: dopłynęliśmy do brzegu