Prezydent: wypowiedź Macierewicza wysoce niefortunna

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 31-08-2006, 08:49

Prezydent Lech Kaczyński ocenia, że wypowiedź Antoniego Macierewicza o współpracy niektórych b. ministrów spraw zagranicznych z sowieckimi służbami specjalnymi była "wysoce niefortunna".

Prezydent Lech Kaczyński ocenia, że wypowiedź Antoniego Macierewicza o współpracy niektórych b. ministrów spraw zagranicznych z sowieckimi służbami specjalnymi była "wysoce niefortunna".

Prezydent przypomniał w czwartek w radiowych Sygnałach Dnia, że podstawową przesłanką podjętych decyzji (w sprawie wiceszefa MON - PAP) jest likwidacja WSI, którą zajmuje się Macierewicz. Likwidacja ta jest niezwykle istotnym procesem, na który ustawowo jest bardzo mało czasu - powiedział.

Pytany, czy sprawa Macierewicza jest zamknięta, odparł, że w dalszym ciągu "podlega moralnej ocenie".

Komentując decyzję Władysława Bartoszewskiego, który na znak protestu zrezygnował z członkostwa w radzie Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, prezydent powiedział, że nie może żałować kogoś, kto był sygnatariuszem tak zwanego listu ośmiu i rezygnuje z takiej funkcji. Dodał, że list byłych ministrów spraw zagranicznych był niefortunny do tego stopnia, że do dziś trudno mu się z tym pogodzić. Przypomniał też, że Antoni Macierewicz wykluczył Władysława Bartoszewskiego z grupy rzekomych agentów.

"Nie mogę żałować tego, że ktoś, kto był sygnatariuszem listu ośmiu, rezygnuje z tak zaszczytnych funkcji" - powiedział prezydent.

Ośmiu byłych ministrów spraw zagranicznych na początku lipca wystosowało do prezydenta list, w którym skrytykowali oni decyzję prezydenta o odwołaniu Szczytu Weimarskiego. Prezydent odwołał spotkanie, do którego miało dojść 3 lipca, z powodu niedyspozycji zdrowotnej.

PAP/IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu