Prezydium klubu LPR zaaprobowało umowę koalicyjną

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-05-2006, 14:42

Prezydium klubu LPR zaaprobowało tekst umowy koalicyjnej - powiedział w piątek dziennikarzom szef Ligi Roman Giertych. Dodał, że do umowy zostały wprowadzone "nowe, istotne treści programowe", nie chciał jednak podać ich szczegółów.

Prezydium klubu LPR zaaprobowało tekst umowy koalicyjnej - powiedział w piątek dziennikarzom szef Ligi Roman Giertych. Dodał, że do umowy zostały wprowadzone "nowe, istotne treści programowe", nie chciał jednak podać ich szczegółów.

Zapowiedział, że więcej informacji udzieli na konferencji prasowej. Na godz. 16 zaplanowana jest uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów w Kancelarii Prezydenta.

Giertych zapowiedział, że umowa koalicyjna zostanie podpisana w ciągu godziny, bez obecności mediów. "Przed tym aktem nie chciałbym wyprzedzać faktów. Będzie to forma wymiany dokumentów" - podkreślił. Jak dodał, ze strony Ligi on sam podpisze tę umowę.

Prezes LPR zapewnił, że podział stanowisk został uzgodniony między koalicjantami. "Jest uzgodniony, aczkolwiek jeszcze czekam na wymianę dokumentów, stąd ta wstrzemięźliwość" - zaznaczył.

W piątek Giertych wraz z szefem Samoobrony Andrzejem Lepperem spotkał się z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, wszyscy trzej rozmawiali także z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł zbliżonych do rządu wynika, że Giertych ma zostać wicepremierem i ministrem edukacji; ministerstwo sportu zostanie utrzymane, a Tomasz Lipiec zachowa stanowisko szefa tego resortu.

Drugim resortem, który przypadnie LPR jest nowe ministerstwo gospodarki morskiej i rybołówstwa, które objąć ma przedstawiciel Ligi Rafał Wiechecki. Poprzednio ministerstwo to miało przypaść Samoobronie, która jednak obsadzić ma nowy resort budownictwa.

Zarówno resort gospodarki morskiej, jaki i budownictwa zostaną wydzielone z dotychczasowego Ministerstwa Transportu i Budownictwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prezydium klubu LPR zaaprobowało umowę koalicyjną