Prima Moda stawia na e-commerce. Będzie emisja

opublikowano: 12-05-2022, 07:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka Prima Moda ogłosiła strategię, która zakłada 100 proc. udział sprzedaży w kanale e-commerce’u. Dla realizacji celów konieczna będzie emisja.

Strategia na lata 2022-2024 zakłada trzykrotny wzrost przychodów (w 2021 r. wyniosły 13,1 mln zł), 2,5-3,5-krotny wzrost marż brutto i EBITDA oraz 100-procentowy udział sprzedaży w kanale e-commerce, w tym 90 proc. w sprzedaży realizowanej na rynkach poza Polską.

Spółka poszerzy sprzedaż na kolejne platformy marketplace o zasięgu międzynarodowym (obecnie jest na Zalando), będzie też rozwijać własny sklep online i aplikacje mobilne. Wprowadzi także m.in. nowe marki własne i kategorie produktowe.

Dla realizacji celów konieczna będzie emisja akcji o wartości około 10 mln zł. Pierwsza emisja planowana jest na kwotę około 3 mln zł, przy założeniu ceny emisyjnej 2 zł, druga na kwotę 3 mln zł przy założeniu ceny emisyjnej 3 zł i trzecia na kwotę około 4 mln zł przy założeniu ceny emisyjnej 4 zł.

“Oferta planowana jest w bieżącym roku, po wypełnieniu odpowiednich wymagań formalnych, w szczególności przygotowaniu i zatwierdzeniu prospektu emisyjnego. Spółka zakłada także, że w przypadku udanej realizacji zaprezentowanej strategii, wdroży program motywacyjny zakładający emisję akcji w ramach kapitału docelowego do wskazanych przez zarząd osób i podmiotów (w tym członków zarządu), pod warunkiem osiągnięcia odpowiednich wskaźników. Planuje się odniesienie do ceny rynkowej akcji spółki oraz podział programu na 3 transze (odpowiednio dla poziomu ceny rynkowej akcji 5 zł, 6 zł, 7 zł)” - dodano.

Przez ostatni rok kurs spółki wzrósł o 38 proc. Jej kapitalizacja to 6,4 mln zł. Po raz ostatni spółka wypłaciła dywidendę w 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane