Proama w rękach Czechów

MGA
opublikowano: 15-01-2013, 17:15

Ceska pojistovna, czeski odpowiednik PZU wszedł na polski rynek. Formalnie stał się właścicielem polskiej Proamy.


Najmłodszy ubezpieczyciel na polskim rynku ma nowego właściciela. Proama stała sie częścią największego towarzystwa u naszych południowych sąsiadów - Ceskiej pojistovny. Zgodzę na przejęcie wydały polski, czeski oraz francuski nadzór ubezpieczeniowy. Firma będzie działać na polskim rynku jako oddział czeskiego giganta (w oparciu o paszport unijny).

W lipcu ubiegłego roku Proamę kupił Generali PPF Holding – joint venture włoskiego Generali I czeskiego PPH Group, do którego należy czeski gigant. Przejął ją od francuskiej Groupamy, która z dużym sukcesem wprowadziła firmę na polski rynek, ale została przez kryzys w eurolandzie zmuszona do wyprzedaży zagranicznych aktywów.

- Przejęcie Proamy pomoże nam rozszerzyć biznes na obiecującym polskim rynku – podkreśla w komunikacie Generali PPH.

Holding ma w Polsce także dużego ubezpieczyciela, działającego pod marką Generali. Nie zdecydował się jednak na połączenie z nim Proamy. Oba podmioty będą działać na rynku majątkowym samodzielnie, a ich właściciel chce mieć w Polsce dwie równorzędne marki.

Proama wystartowała ze sprzedażą polis w styczniu 2012 roku. Do końca ubiegłego roku sprzedała ponad 250 tys. ubezpieczeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane