Producent filmów zanotował pokaźne straty

opublikowano: 26-02-2019, 07:36

Według szacunkowych danych, Platige Image, notowany na NewConnect producent filmów, zanotował w 2018 r. 6,76 mln zł straty netto i przekroczył wskaźniki, zapisane w umowach kredytowych.

Strata to konsekwencja zawiązania rezerw i utworzenia odpisów, co na poziomie skonsolidowanym odjęło 4,35 mln zł, a jednostkowym 9,07 mln zł.

Zarząd zawiązał rezerwę na na ryzyko zwrotu przychodu dotyczącego produkcji filmowej Legendy Polskie Allegro (3,00 mln zł) oraz utworzył odpis na trwałą utratę wartości aktywów dotyczących filmu Jeszcze dzień życia (1,35 mln zł).

Na poziomie jednostkowym doszły do tego odpisy z tytułu trwałej utraty wartości aktywów - pożyczek udzielonych przez emitenta na rzecz spółek zależnych Platige Films Sp. z o.o. oraz Fatima Sp. z o.o. Sp. k. w kwotach odpowiednio 4,67 oraz 1,40 mln zł.

Zarząd spółki uważa, że odpisy mają charakter jednorazowy i poza rezerwą na 3 mln zł - niegotówkowy

Przychody firmy w 2018 r. wyniosły 73,5 mln zł, a EBITDA -0,54 mln zł.

Jak dodano, wyniki te powodują, że nie zostaną dotrzymane wskaźniki, zawarte w umowach kredytowych z bankiem. 

"Zarząd Spółki jest w stałym kontakcie z Bankiem i prowadzi rozmowy w związku z zaistniałym ryzykiem mające na celu uzyskanie akceptacji ewentualnego przekroczenia wskaźników za rok 2018, tak jak to miało miejsce za rok 2017 oraz przedłużenia umów kredytowych" - podano.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu