Czytasz dzięki

Producent gier chce do 3,2 mln zł za 4 proc. swoich akcji

GSU
opublikowano: 25-11-2019, 10:01

Starward Industries, który pracuje nad grą opartą o twórczość Stanisława Lema, z publicznej emisji akcji chce pozyskać do 3,2 mln zł. W drugim kwartale przyszłego roku planuje debiut na NewConnect.

Publiczna oferta akcji Starward Industries potrwa do 12 grudnia. Oferta obejmuje 73 tys. akcje serii H. Cena emisyjna będzie się zawierała w przedziale 40-44 zł, co oznacza, że do spółki może trafić od 2,9 do 3,2 mln zł. Nowe akcje będą stanowiły 4 proc. w podwyższonym kapitale spółki. Cena emisyjna w wysokości 44 zł za szt. implikuje wycenę całej spółki post-IPO na ponad 79 mln zł.  W maju studio przeprowadziło dwie prywatne emisje akcji po 20 zł za szt. i 23,5 zł za szt.

Zobacz więcej

Starward Industries

- Dotychczas zapewniliśmy spółce finansowanie na poziomie 6,2 mln zł, co wraz z kapitałem pozyskanym w aktualnej emisji publicznej pozwoli na ukończenie produkcji oraz wydanie gry w modelu self-publishing, z uwzględnieniem rozległej kampanii marketingowej. Jesteśmy świadomi wartości naszego projektu, co znajduje odzwierciedlenie w jego ambitnej wycenie – mówi Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Wszystkie dotychczas wyemitowane akcje spółki objęte są od 6 do 18 miesięcznym lock-upem począwszy od pierwszego notowania spółki na NewConnect lub od daty premiery gry w przypadku akcji pracowniczych (seria B oraz seria F). 

Starward Industries od blisko roku tworzy swój debiutancki i zarazem kluczowy dla spółki produkt, grę fabularną na licencji jednej z powieści Stanisława Lema. Będzie to pierwsza w historii adaptacja twórczości tego autora w formie gry wideo.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane