Producent gier debiutuje na NewConnect

opublikowano: 22-05-2019, 22:00

Akcje Art Games Studios 24 maja wejdą do alternatywnego systemu obrotu.

Lubimy gry i placki ziemniaczane, a produkcję gier niepoważnych traktujemy śmiertelnie poważnie — pisali o sobie przed rokiem twórcy krakowskiego studia gier, które wówczas nazywało się Big Flat Potato, a później zmieniło nazwę na Art Games Studio.

24 maja akcjespółki zadebiutują na rynku NewConnect. Jej wyjściowa wycena to 10 mln zł, a podstawą do niej była przeprowadzona latem ubiegłego roku emisja akcji serii D. Sprzedawano je po 2 zł, a 15 inwestorów objęło walory za łącznie 800 tys. zł. Wcześniej w tym samym roku 600 tys. akcji serii C sprzedano po 1 zł za sztukę. W 2018 r. przychody spółki wyniosły 1,47 mln zł, a wynik operacyjny i netto były dodatnie (odpowiednio 376 i 321 tys. zł; w połowie wynik zawyżyły pozostałe przychody operacyjne). Art Games Studio skupia się na produkcji i dystrybucji nisko- oraz średniobudżetowych gier przez rozproszone, niewielkie zespoły deweloperskie. Jej głównym akcjonariuszem jest grupa Gaming Factory, a wydawcą gier będzie notowana na NewConnect spółka Ultimate Games.

— Podpisanie umowy o współpracy z Gaming Factory to kluczowy moment naszej działalności. Dzięki wsparciu finansowemu będziemy w stanie zwiększyć skalę działalności przez zwiększenie liczby i jakości naszych produkcji — mówi Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

Studio pracuje obecnie nad ośmioma projektami, których jest twórcą lub współtwórcą. Najbliższe premiery zaplanowano na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2019 r. Wśród nich są: „Spyhack”, „Unlucky7” i „The Worst Day Ever” — wszystkie na komputerystacjonarne.

W czwartym kwartale firma planuje cztery premiery. Jak zaznaczono, żadna z nich nie jest tworzona z myślą o urządzeniach mobilnych.

20

Tyle spółek z branży gier notowanych jest na NewConnect.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu