Producent lodów zainwestuje 3,5 mln zł z w SSSE

PAP
opublikowano: 03-07-2012, 10:20

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Suwałkach (Podlaskie) wydała kolejne w tym roku pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Producent lodów - GETAK`S zainwestuje w niej 3,5 mln zł - poinformował we wtorek PAP prezes SSSE Robert Żyliński.

To piąte pozwolenie wydane w tym roku w SSSE, a 174. pozwolenie wydane od momentu powołania suwalskiej strefy. W tym roku aż 4 zezwolenia zostały wydane w podstrefie Suwałki, jedno w podstrefie Białystok.

GETAK`S to firma z branży spożywczej – producent lodów. Ma już jeden zakład w Suwałkach, ale poza strefą ekonomiczną. Teraz – jak informuje Zyliński – wybuduje drugi zakład produkcyjny w strefie. Przedsiębiorstwo ma zainwestować do końca 2015 r. 3,5 mln zł. W umowie zobowiązało się zatrudnić minimum 5 osób.

Żyliński powiedział PAP, że to dobry rok dla całej strefy. Inwestycjami interesują się kraje skandynawskie m.in. firmy z Finlandii.

Suwalska SSE powstała prawie 16 lat temu. Dotychczas w firmach, które działają w strefie, powstało blisko 6 tys. miejsc pracy w 66 zakładach. Wartość poczynionych przez przedsiębiorców inwestycji to blisko 1,7 mld zł. Wydano 174 zezwolenia na prowadzenie działalności.

SSSE to sześć podstref: Suwałki, Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Strefa obejmuje prawie 342,8 ha. O utworzenie podstrefy SSSE zabiegają władze Łomży (Podlaskie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / Producent lodów zainwestuje 3,5 mln zł z w SSSE