Czytasz dzięki

Producent luksusowych zegarków zwolni 25 proc. załogi

ARŻ, Reuters
opublikowano: 07-09-2020, 13:33

Należące do holdingu Kering szwajcarskie manufaktury zegarków Ulysse Nardin Girard-Perregaux zwolnią jedną czwartą swoich pracowników z powodu spadku sprzedaży wywołanego pandemią, pisze Reuters.

W szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim popyt spadł podczas pandemii, ponieważ sklepy na całym świecie pozostawały zamknięte przez miesiące, a chińscy turyści nie gromadzili się już w luksusowych centrach handlowych.

Zobacz więcej

Zegarki Ulysse Nardin

Fot. Bloomberg

„Nagłe załamanie sprzedaży spowodowane pandemią, a następnie nieśmiałe ożywienie w branży zegarków, doprowadziły do ​​decyzji o zmniejszeniu zdolności produkcyjnych” - podały obie marki w oświadczeniu.

Francuski Holding Kering, który jest właścicielem licznych luksusowych marek, w tym Gucci i Balenciaga, zaksięgował odpisy z tytułu utraty wartości aktywów w wysokości 201 mln euro dla należących do niego manufaktur zegarków i domu mody Brioni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane