Producent rękawic idzie na GPW

  • Alina Treptow
opublikowano: 21-10-2013, 00:00

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Mercator Medical, producenta jednorazowych rękawic medycznych.

Spółka chce przeprowadzić publiczną emisję akcji, nie podaje jednak jej oczekiwanej wartości. Pieniądze są potrzebne na inwestycje. Obecnie spółka rozbudowuje zakład w Tajlandii, co zwiększy jej potencjał produkcyjny z 40 do 100 mln rękawic miesięcznie. W 2012 r. przychody grupy wyniosły 132,2 mln zł, EBITDA 11 mln zł, a zysk netto 8,4 mln zł. W pierwszym półroczu 2013 r. przychody wzrosły o 10 proc., EBITDA o ponad 40 proc. Spółka chce umacniać swoją pozycję na krajowym rynku, gdzie — jak podaje — jest liderem, oraz w regionie. Na jej celowniku jest też rynek amerykański.

Obecnie produkty polskiej spółki, która należy w 100 proc. do Wiesława Żyznowskiego i Moniki Sitko, są dostępne w 40 krajach. Oprócz rękawic w ofercie producenta są opatrunki medyczne i produkty ochronne z włókniny, takie jak odzież jednorazowego użytku. Ofertę przeprowadzi Dom Maklerski BOŚ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Producent rękawic idzie na GPW