Prof. Smólski dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

opublikowano: 03-07-2007, 13:29

Były rektor Wojskowej Akademii Technicznej, prof. Bogusław Ludwik Smólski został dyrektorem Narodowego Centrum Badań i  Rozwoju. Na stanowisko to mianował go w poniedziałek minister nauki i  szkolnictwa wyższego, prof. Michał Seweryński - poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe resortu.

Prof. Smólski zajmuje się naukowo telekomunikacją, jest specjalistą w zakresie elektroniki mikrofalowej, interferometrii, techniki mikrofalowej oraz techniki urządzeń radiolokacyjnych.

Od 2004 r. jest członkiem Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W latach 2003-2007 był rektorem Wojskowej Akademii Technicznej. Od 1999 r. jest też członkiem Rady Naukowej Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji (przewodniczy jej od czterech lat). W latach 1993-1997 był dyrektorem Departamentu Rozwoju i Wdrożeń w Ministerstwie Obrony Narodowej. Od 1983 roku jest członkiem Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.

Ustawa o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju weszła w życie 1 lipca 2007 r. Instytucja ta ma zarządzać projektami badawczymi w strategicznych dla Polski dziedzinach. Według zapisów w ustawie, centrum ma realizować strategiczne programy badań naukowych i prac rozwojowych, które posłużą rozwojowi gospodarki i potrzebom życia społecznego.

Prof. Smólski dostał nominację na rok, do 1 lipca 2008 r. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Prof. Smólski dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju