Prognozy Microsoftu popsuły nastroje na Wall Street

opublikowano: 25-01-2023, 17:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na amerykańskich rynkach akcji przeważa w środę podaż. Przyczyniła się do tego prognoza Microsoftu, który rozpoczął publikację wyników kwartalnych przez największe spółki technologiczne.

Po lepszych niż oczekiwano wynikach minionego kwartału Microsoft (-3,1 proc.) spodziewa się spadku sprzedaży oprogramowania dla biznesu i usług w chmurze obliczeniowej. Odebrano to jako negatywny sygnał dla całego sektora nowych technologii, który doświadcza korekty po okresie boomu w pandemii. Zwłaszcza, że podobną do przekazanej przez Microsoft wiadomości wysłał w środę także gigant branży półprzewodnikowej Texas Instruments (-1,95 proc.). Rozczarowanie inwestorów spowodowało, że spadają także kursy Tesli i IBM, które opublikują raporty kwartale po środowej sesji.

fot. Reuters/FORUM
fot. Reuters/FORUM

Po ok. 90 minutach handlu Średnia Przemysłowa Dow Jones spadała o prawie 1,2 proc., S&P500 tracił 1,4 proc., a Nasdaq szedł w dół o 1,9 proc. Podaż przeważała we wszystkich 11 głównych segmentach rynku. Najmocniej spadała wartość spółek przemysłowych (-1,7 proc.), IT i użyteczności publicznej (po -2,2 proc.). Najmniejszą podaż widać było w segmentach ochrony zdrowia (-0,7 proc.), finansowym i nieruchomości (po -0,6 proc.). Spadki rynków akcji rekompensuje częściowo wzrost cen obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane