Prognozy w dół, ale rekomendacja bez zmian

opublikowano: 22-06-2018, 11:27
aktualizacja: 22-06-2018, 11:32

Krzysztof Radojewski, analityk DM Noble Securities, nie zmienił rekomendacji "trzymaj" dla akcji Elektrobudowy. Wycenę obniżył jednak z 83,8 do 74,6 zł.

"Pod koniec maja spółka dokonała istotnej rewizji w dół prognoz wyników finansowych, które na poziomie zysku netto okazały się być nawet poniżej naszych bardzo konserwatywnych prognoz. Tym samym materializuje się nasza teza inwestycyjna sprzed pół roku o presji na wyniki finansowe. Oczekujemy, że wyniki ustabilizują się na nowym niższym poziomie w tym i przyszłym roku. Warto jednak zwrócić uwagę, że Elektrobudowa posiada bezpieczny bilans i systematycznie generuje dodatnie przepływy z działalności operacyjnej. Powinien to być czynnik stabilizujący kurs akcji. Nie widzimy w chwili obecnej potencjału do wzrostu kursu" - napisał w uzasadnieniu analityk.

Raport wydano 19 czerwca o godz. 9.03. Jego treść dostępna jest w załączniku.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu