Progress zmienia strukturę firmy

Kamil Kosiński
20-03-2002, 00:00

Firma Progress Software postanowiła zmienić swoją strukturę organizacyjną w regionie EMEA (Europa, Afryka i Bliski Wschód). Dotychczas o organizacji firmy decydowało położenie geograficzne, a nie dynamika rynku, dochody lub liczba partnerów i klientów w danym regionie. Istniały jednak poważne różnice między wynikami osiąganymi przez oddziały firmy w poszczególnych krajach. Nowa struktura ma właśnie odpowiadać osiąganym wynikom. Przedstawicielstwa podzielono na dwie grupy. Podziału dokonano na kraje o dochodach mniejszych niż 10 mln USD oraz większych niż 10 mln USD. Polska została zaliczona do pierwszej grupy.

— W wyniku nowej strategii lepiej dostosujemy naszą działalność do rozmiaru i dynamiki lokalnego rynku oraz przyjmiemy bardziej zindywidualizowane metody pracy z klientami. Z naszego punktu widzenia będą to najbardziej widoczne efekty wprowadzonych zmian. W nowej strukturze otrzymamy lepsze wsparcie ze strony centrali europejskiej, co już wkrótce pozwoli nam wprowadzić na rynek kilka nowych usług — mówi Paweł Dobrzyński, dyrektor zarządzający Progress Software w Polsce.

Progress Company jest dostawcą rozwiązań informatycznych i oprogramowania, wykorzystywanych do budowy, wdrażania i zarządzania aplikacjami e-biznesowymi w skali pojedynczych przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Oferta Progress Company obejmuje kompleksowy zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji oraz serwery aplikacji, serwer komunikatów internetowych Sonic- -MQ oraz bazy danych dające firmie Progress pozycję lidera na rynku wbudowanych baz danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Progress zmienia strukturę firmy