Projekt na szybkiej ścieżce

JK
opublikowano: 10-09-2010, 00:00

Za miesiąc odbędzie się I czytanie naszego projektu ustawy ułatwiającej ściganie złych urzędników.

Za miesiąc odbędzie się I czytanie naszego projektu ustawy ułatwiającej ściganie złych urzędników.

Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu, poważnie traktuje projekt "Pulsu Biznesu", którego celem jest szybka identyfikacja urzędników wydających bezprawne decyzje (ma to ułatwić pociągnięcie ich do odpowiedzialności finansowej — do wysokości rocznych pensji). Wczoraj poinformowaliśmy, że naszemu projektowi ustawy marszałek nadał numer druku sejmowego 3362, co oznacza, że jest to już oficjalny dokument Sejmu. Teraz okazało się, że Grzegorz Schetyna postanowił też wpuścić go na szybką ścieżkę legislacyjną.

— Pierwsze czytanie jest planowane na plenarnym posiedzeniu Sejmu w dniach 6- -8 października 2010 r. — informuje Adam Szejnfeld, poseł PO, który pilotuje projekt w parlamencie.

Jego zdaniem, będzie to element jesiennej ofensywy legislacyjnej koalicji rządzącej.

Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie metryki administracyjnej, do której będą wpisywani urzędnicy biorący udział w przygotowaniu i wydaniu decyzji. Jeśli decyzja okaże się sprzeczna z prawem, łatwo będzie wskazać winnego i go ukarać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane