Projekty to za mało, Luxima idzie w hurt

Ełcka firma uruchomi produkcję opraw oświetleniowych skierowaną do sprzedaży hurtowej. Teraz wykonuje iluminacje tylko na zamówienie.

Luxima powstała w Ełku w 1988 r., a od trzech lat jest notowana na rynku akcji NewConnect. Od początku działalności zajmuje się produkcją opraw oświetleniowych skierowaną na projekty inwestycyjne. Na swoim koncie ma zarówno iluminacje hoteli (m.in. Sheraton w Warszawie, Health Resort Yamal w rosyjskim mieście Nebug nad Morzem Czarnym), jak i zabytkowych kamienic w Polsce i za granicą. Do tego dochodzą nietypowe projekty dotyczące oświetlenia, m.in. na stadionie Legii w Warszawie, przedszkolach w Austrii czy banku w Dubaju. Wszystkie oprawy, od projektu po gotowy wyrób, powstają w fabryce w ełckiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE), gdzie firma ulokowała się 15 lat temu.

— Najmocniejszą stroną działalności spółki jest elastyczność w wykonywaniu nietypowych opraw. Możemy zarówno modyfikować oprawy znajdujące się w ofercie podstawowej, jak i wykonać całkowicie unikalne rozwiązania. Ale mam wrażenie, że wciąż nie wyczerpujemy naszego potencjału, stąd poszukiwaniakolejnej drogi — mówi Beata Majka, prezes Luximy.

Spółka postanowiła poszerzyć ofertę i powalczyć o klientów hurtowych.

— Chcemy sprawdzić się na tym polu. Obserwowaliśmy rynek, zrobiliśmy badania i dostrzegliśmy zapotrzebowanie na produkty z naszej branży — mówi Beata Majka. Efektem będzie uruchomienie stałej produkcji opraw oświetleniowych skierowanej do sprzedaży hurtowej. W pierwszej kolejności Luxima chce odpowiedzieć na handlowe potrzeby lokalnych klientów — z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Potem zamierza walczyć o rynek ogólnopolski i odbiorców z innych krajów Europy Wschodniej.

— Mimo że nowa produkcja Luximy nie wiąże się z reinwestycją, to cieszy fakt, że o rozwoju myślą nie tylko przedsiębiorstwa z dużym budżetem działające na terenach suwalskiej strefy ekonomicznej, ale także firmy z mniejszymi możliwościami finansowymi — mówi Robert Żyliński, prezes Suwalskiej SSE.

Luxima jest jedną z polskich firm, które wprowadzają w sektorze oświetlenia najwięcej innowacji. Ełckie przedsiębiorstwo ma na koncie m.in. uruchomienie pierwszej w Polsce produkcji opraw z rastrem pół- i pełnoparabolicznym oraz seryjnej i chronionej patentem produkcji stateczników elektronicznych do świetlówek liniowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Projekty to za mało, Luxima idzie w hurt