Prokurator wszedł na pocztę

PAP
opublikowano: 19-02-2013, 07:03

Śledczy sprawdzają, czy przy nowelizacji prawa pocztowego urzędnicy przekroczyli uprawnienia, donosi „Rzeczpospolita”.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie zmiany przepisów pocztowych. Śledczy badają, czy urzędnicy przekroczyli uprawnienia i działali na szkodę interesu publicznego. Podczas prac nad ustawą mogło dojść do nielegalnego lobbingu na rzecz państwowego monopolisty – Poczty Polskiej.

Prokuratorzy zajęli się sprawą po publikacjach „Rz”. Gazeta ujawniła, że nowe prawo pocztowe powstało w znacznej mierze w oparciu o projekt jaki mec. Olgierd Świerzewski, związany z Pocztą Polską zarejestrowany lobbysta, napisał w 2008 r. dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zamiast liberalizować rynek, utrwaliło ono monopol państwowej spółki.

Śledztwo jest prowadzone z art. 231 kodeksu karnego i dotyczy funkcjonariuszy publicznych, którzy mogli naruszyć interes publiczny poprzez przekroczenie uprawnień lub nie dopełniając obowiązków. Grozi za ten czyn do trzech lat pozbawienia wolności.

Poczta, fot. Marek Wiśnieski
Poczta, fot. Marek Wiśnieski
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane