Prologis przejmuje w USA za 9,7 mld USD

opublikowano: 28-10-2019, 13:34

Prologis, jeden z największych na świecie graczy na rynku nieruchomości magazynowych przejął amerykański Liberty Property Trust. Wartość transakcji, która ma być sfinansowania akcjami, to 9,7 mld USD.

Uwzględniając dług wartość transakcji, która ma być zamknięta w pierwszym kwartale 2020 roku, wzrasta do 12,6 mld USD. Akcjonariusze Liberty dostaną za każdą akcję spółki 0,675 akcji Prologis. Oznacza to 21 proc. premii wobec kursu zamknięcia z piątku.

Eksperci podkreślają, że magazyny i centra logistyczne stają się coraz atrakcyjniejszą częścią rynku nieruchomości z powodu coraz większej migracji sprzedaży detalicznej do Internetu. Przed ogłoszeniem transakcji wartość rynkowa Liberty rosła o 21 proc. w tym roku, a Prologis o 55 proc.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy