Promostal za Bałtykiem

29-09-2016, 22:00

Producent konstrukcji stalowych z Czarnej Białostockiej coraz prężniej rozwija działalność w Norwegii, Szwecji i Danii.

Spółka Promostal postawiła na Skandynawię — i tam uzyskuje obecnie 100 proc. swoich przychodów. Firma działa w branży konstrukcji stalowych od siedmiu lat. Zajmuje się kompleksową obsługą inwestorów — od wykonania projektu budowlanego, poprzez prefabrykację, po dostawę i montaż konstrukcji. Obecnie zatrudnia 190 osób, z czego 136 to pracownicy fizyczni. Przy montażach za granicą pracuje prawie 40 osób. Firma wciąż poszukuje pracowników, głównie spawaczy, monterów i inżynierów, w tym kierowników projektów i technologów.

FUTURYSTYCZNE PROJEKTY:
Zobacz więcej

FUTURYSTYCZNE PROJEKTY:

Promostal wykonuje 700-tonową konstrukcję wiaduktu dla pieszych, będącą częścią mostu na dworcu Koge Nord Station w Kopenhagi. ARC

— Kontynuujemy naszą strategię rozwoju firmy i dalszą ekspansję na rynkach Norwegii, Szwecji i Danii — mówi Agnieszka Stanisławczyk, prezes Promostalu. Kolejne kontrakty spółka pozyskuje dzięki nowym podmiotom — Promostal Sweden AB i Promostal AS w Norwegii. Do najważniejszych projektów należy prefabrykacja i montaż 1000-tonowej konstrukcji stalowej Muzeum Muncha w Oslo.

To zamówienie jest warte 14 mln zł. Prace mają zakończyć się w sierpniu 2017 r.

— Największym wyzwaniem tego projektu jest montaż 60 m budynku na bardzo ograniczonej przestrzeni otoczonej wodą w samym centrum Oslo — wyjaśnia Stanislovas Vencius, kierownik kontraktu. Promostal będzie też uczestniczył w budowie mostu na dworcuKoge Nord Station w Danii. Jego projekt uzyskał nominację do nagrody Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych MIPIM 2015 w kategorii „Najlepszy projekt Futura”. Most ma 225 m długości. Na podstawie kontraktu z Bladt Industries AS polska spółka wykonuje 700-tonową konstrukcję wiaduktu dla pieszych.

Na Morzu Północnym firma prowadzi prace nad konstrukcją offshore dla Bladt Industries A/S. Przygotowuje platformy robocze do 47 wież wiatrowych montowanych na wodach Wielkiej Brytanii. Spółka dostarczyła już ok. 65 proc. konstrukcji, a na całość ma czas do połowy listopada. Promostal realizuje też mniejsze kontrakty dla stałych kontrahentów ze Skandynawii i zlecenie produkcyjne dla nowego klienta na rynek szwajcarski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Promostal za Bałtykiem