Promotech stawia na przemysł 4.0

  • DI
opublikowano: 26-07-2018, 22:00

Dzięki nowej maszynie obsługiwanej przez robota wydajność obróbki metalu w spółce może wzrosnąć nawet trzykrotnie.

Szefostwo podlaskiego Promotechu — producenta i eksportera innowacyjnych narzędzi i automatów spawalniczych — stawia na automatyzację i robotyzację. W ten sposób chce dostosowywać model biznesowy firmy do wymogów przemysłu 4.0.

— Inwestycje w innowacyjne technologie to nasza odpowiedź na wyzwania, jakie stawia postępującarewolucja cyfrowa, zwana czwartą rewolucją przemysłową czy gospodarką 4.0. Zakup nowej maszyny jest początkiem całego procesu inwestowania w urządzenia i narzędzia, które mają w jak największym stopniu zmniejszyć zaangażowanie ludzkiej pracy, przy jednoczesnym znacznym wzroście produktywności i wydajności — mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu.

Nowy zakup to obrabiarka CNC Brother Speedio. Maszyna będzie wykorzystywana do produkcji elementów do wiertarek PRO36, stanowiących największy udział w sprzedaży firmy.

— Po raz pierwszy zastosujemy w niej wysokowydajne narzędzia obróbcze PKD o przedłużonej wytrzymałości. W sumie, poprzez stosowanie robota i tych narzędzi, spodziewamy się trzykrotnego zwiększenia wydajności na obróbce korpusów wiertarek. Główną korzyścią będzie możliwość samodzielnej jej pracy, bez ciągłej obsługi operatora, i wykorzystanie wykwalifikowanych pracowników do prac przy innych maszynach CNC — zapowiada Artur Zawadzki, dyrektor produkcji Promotechu.

Automatyzacja pracy ma być remedium na deficyty kadrowe dotyczące Promotechu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu