Prośba o dymisję szefa NCS nie została przyjęta

PAP
opublikowano: 06-08-2008, 11:46

Szef Narodowego Centrum Sportu Michał Borowski przesłał do premiera i ministra sportu prośbę o dymisję - poinformował we wtorek PAP resort sportu. Borowski powiedział TVN24, że dymisja nie została przyjęta.

Jak podało w komunikacie ministerstwo, Borowski skierował pismo do Donalda Tuska i Mirosława Drzewieckiego w poniedziałek "w związku z toczącą się od miesiąca w mediach dyskusją" na jego temat.

"Mając na uwadze odpowiedzialność za budowę Stadionu Narodowego, kluczowej dla organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 inwestycji w Polsce, Minister Sportu i Turystyki uznał, że niezbędne jest kontynuowanie podjętych przez obecnego Prezesa Spółki NCS działań, a w szczególności procedury przetargowej na wykonanie robót ziemnych, rozbiórkowych i wzmacniających grunt (w tym fundamentowanie). Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, postępowanie będzie realizowane przez powołaną w spółce komisję przetargową" - napisała rzeczniczka prasowa ministerstwa sportu Małgorzata Pełechaty.

Dodała, że "w tym samym czasie minister przygotuje działania restrukturyzacyjne, uwzględniające strukturę zarządczą spółki, odpowiednią dla bieżącego etapu realizacji inwestycji, tj. przejście z fazy projektowej do fazy wykonawczej".

Resort zapewnia, że projekt budowy Stadionu Narodowego jest w pełni koordynowany, realizowany zgodnie z harmonogramem i nadzorowany przez spółkę PL.2012. "Wszystkie uzgodnione z UEFA działania realizuje zespół spółki Narodowe Centrum Sportu w ścisłej współpracy z krajowym koordynatorem ds. budowy stadionów" - podkreślono. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Prośba o dymisję szefa NCS nie została przyjęta