Prospekt już w komisji

Ewa Szczecińska
opublikowano: 04-05-2006, 00:00

Turystyczna spółka z grupy KGHM chce wydać 100 mln zł. Część środków uzyska na parkiecie.

26 kwietnia Interferie, spółka z grupy KGHM Polska Miedź, złożyły prospekt emisyjny w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

— Liczymy, że już w połowie czerwca na rynek trafi 5 mln nowych akcji. Wstępnie każdą wyceniamy na 6-10 zł. To oznacza, że dzięki temu uzyskamy 30-50 mln zł — mówi Andrzej Bukowczyk, prezes turystycznej firmy.

W sumie nowi inwestorzy będą kontrolować 35 proc. walorów. Reszta zostanie w rękach podmiotów z grupy KGHM. Obecnie gros akcji, 93 proc., znajduje się w posiadaniu KGHM Metale DSI.

Pieniądze ze sprzedaży akcji w całości trafią na inwestycje. W cztery lata spółka przeznaczy na nie 100 mln zł. Jej prezes niedawno zapowiadał rozbudowę bazy hotelowej z 1000 do 1200-1300 łóżek. Sztandarową inwestycją będzie powiększenie czterogwiazdkowego hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Przypomnijmy, że obiekt ten „zasłynął” m.in. z wizyty Mariana Krzaklewskiego, dawnego szefa AWS, za którego pobyt w 2000 r. KGHM zapłacił prawie 30 tys. zł. Obecnie hotel ma zwiększyć liczbę pokoi z 88 do 188.

Interferie notują coraz lepsze wyniki finansowe. W ubiegłym roku zysk netto wyniósł 3,7 mln zł, a przychody 37 mln zł. W tym roku wyniosą odpowiednio 4,7 oraz 46 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy