Czytasz dzięki

Prospekt Work Service czeka na zgodę komisji

ES
opublikowano: 04-01-2008, 00:00

Największa polska agencja pracy tymczasowej jest już jedną nogą na parkiecie. Ma szanse na debiut jeszcze w tym kwartale.

Największa polska agencja pracy tymczasowej jest już jedną nogą na parkiecie. Ma szanse na debiut jeszcze w tym kwartale.

O tym debiucie na pewno będzie głośno. Wrocławski Work Service będzie bowiem jedyną obecną na giełdzie spółką zarządzającą zasobami ludzkimi. Firma od ośmiu lat pracowała na zdobycie pozycji lidera w branży usług doradztwa personalnego i wynajmu personelu.

Przygotowanie publicznej oferty powierzono domowi maklerskiemu IDM. Prospekt emisyjny trafił do Komisji Nadzoru Finansowego pod koniec grudnia. Są szanse, że zgodnie z wcześniejszymi planami firma zadebiutuje na parkiecie jeszcze w pierwszym kwartale.

— Mamy ambitne plany rozwoju, a pieniądze uzyskane z parkietu przeznaczymy głównie na akwizycje w kraju i za granicą. Chcemy uzyskać z giełdy 150-200 mln zł — mówi Tomasz Szpikowski, prezes Work Service.

Spółka powstała w 1999 r. Ma 24-procentowy udział w rynku. Za pośrednictwem Work Service rocznie pracę znajduje 110 tys. osób. Firma ma biura w Wielkiej Brytanii, Holandii, Słowacji, Czechach, Rosji i otwiera je w Niemczech. Agencja obsługuje setki firm z branż IT, spożywczej, transportowej oraz biura. Pieniądze z parkietu mają otworzyć jej drzwi do tworzania kolejnych oddziałów agencji w Europie.

Firma zrealizowała prognozę i w 2007 r. wypracowała zysk na poziomie 4,5-5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy