Prosper handluje lekami okrągłą dekadę

Renata Zawadzka
opublikowano: 20-06-2000, 00:00

Prosper handluje lekami okrągłą dekadę

Prosper, jedna z trzech największych w Polsce hurtowni farmaceutycznych, funkcjonuje na rynku od 10 lat. W trakcie przygotowań do jubileuszowej imprezy na dachu pałacyku w Jabłonnie wylądował bocian — symbol płodności. Odczytano to jako dobrą wróżbę dla firmy. Ostatnie lata przyniosły Prosperowi wiele sukcesów. Przez współpracujących z nim producentów zaliczany jest do najsolidniejszych partnerów. Wygrane przetargi na prywatyzację Cefarmu Kraków i Cefarmu Białystok zwiastują dalszy ekspansywny rozwój firmy. Zaczynała od 15 zatrudnionych, dziś jest ich 700.

PERSPEKTYWA: Zebrani goście zostawili ślad swojej obecności w postaci autografów na specjalnie przygotowanym blejtramie. Jako ostatni uwiecznili swoje podpisy: Tadeusz Wesołowski, prezes Prospera i jego żona Ewa, przewodnicząca rady nadzorczej firmy. Za kolejne dziesięć lat ten blejtram będzie pewnie za mały.

PODOPIECZNA: Jubileuszową imprezę uświetniła swoim występem Ewa Bem. Nie mniej wzruszeń wywołała swoim występem wokalnym Ewa Olszewska, uczennica Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli — stypendystka Prospera.

PROROCTWA: Prosper jest jednym z pierwszej piątki naszych partnerów. Dziś jest w czołówce spółek giełdowych w tej branży, a po procesie konsolidacji będzie jedną z nielicznych, które zostaną na rynku — przewidują (na fotografii od lewej): Artur Żarnowski, dyrektor OTC, Tomasz Jaźwiński, prezes, i Marian Kos, wiceprezes Plivy Kraków.

BEZ ZALEGŁOŚCI: Od samego początku doskonale układa nam się współpraca. To dla nas odpowiedni partner, bo dzięki dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży zaopatruje całą Polskę. No i co nie mniej ważne, płaci zawsze w terminie — podkreśla Olivier Quillet, szef działu OTC w firmie Roche Polska (na fotografii po prawej z Krzysztofem Kaczyńskim szefem sprzedaży farmaceutyków).

POZOSTANĄ W SPÓŁCE: Jesteśmy na etapie realizacji procesów prywatyzacyjnych. Wygraliśmy przetarg na prywatyzację przez wniesienie do naszej spółki Cefarmów w Białymstoku i Krakowie. Ich szefowie (na fotografii od prawej Maciej Boczar i Franciszek Zimoch) pozostaną na stanowiskach prezesów. Mamy nadzieję, że współpraca będzie się dobrze układała — mówi Tadeusz Wesołowski, prezes Prospera (po lewej).

RAMIĘ W RAMIĘ: Idziemy razem do przodu. Prosper jest naszym największym klientem. My na ich liście plasujemy się podobnie. To daje szansę na równoległy rozwój — uważa Piotr Pędziński, szef firmy Abbot (na fotografii po lewej z Maciejem Dudą, dyrektorem handlowym Prospera).

NA CZELE STAWKI: Prosper jest w naszym rankingu pod względem poziomu współpracy i obrotów na pierwszym miejscu wśród polskich hurtowni farmaceutycznych — chwali firmę Marko Dolżan, prezes słoweńskiej firmy Lek Polska (na fotografii z Zytą Chmielewicz, dyrektorem działu zakupów i zastępcą dyrektora handlowego w Prosperze).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Renata Zawadzka

Polecane