ProTel kończy kontrakt dla ZE Wałbrzych

Piotr Wielicki
opublikowano: 22-05-2001, 00:00

ProTel kończy kontrakt dla ZE Wałbrzych

Poznańska firma ProTel pod koniec czerwca zakończy prace przy uruchamianiu komercyjnej sieci teletransmisyjnej w Zakładach Energetycznych Wałbrzych. Nieoficjalnie wiadomo, że wartość umowy szacuje się na 3 mln zł.

Do końca przyszłego miesiąca poznański ProTel zakończy realizację sieci teletransmisyjnej dla Zakładów Energetycznych Wałbrzych.

— Nowoczesny system teletransmisyjny służyć ma błyskawicznemu i bezbłędnemu przekazowi i wymianie danych. Bez nich bowiem niemożliwe byłoby w obecnych czasach zarządzanie rynkiem energii elektrycznej — mówi Przemysław Czamański z ProTel.

Maciej Małach, prezes ProTel, nie chce ujawnić wartości umowy. Twierdzi, że jest ona objęta klauzulą tajności. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że kontrakt może mieć wartość 3 mln zł.

— Umowę na wykonanie sieci ProTel podpisał z ZE Wałbrzych w grudniu 2000 r. Ze względu na czas potrzebny na dostawę sprzętu, do realizacji inwestycji przystąpiono w marcu tego roku. Zgodnie z założeniami, sieć ma rozpocząć funkcjonowanie w drugiej połowie lipca 2001 r. — wyjaśnia Maciej Małach.

Przedstawiciele ZE Wałbrzych podkreślają, że już teraz można wyliczyć wymierne korzyści, które przyniesie to przedsięwzięcie. Po uruchomieniu sieci zwiększą się m.in. oszczędności zakładów w realizacji połączeń między poszczególnymi oddziałami. Powstanie też możliwość błyskawicznego dostępu do informacji zgromadzonych w odległych obiektach. System pozwoli na przesył danych, dźwięku i obrazu.

ProTel istnieje od 1991 r. Swoje usługi z zakresu m.in. technologii teleinformatycznej, telekomunikacyjnej, sieci komputerowej, systemów zarządzania budynkami inteligentnymi kieruje do odbiorców korporacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ProTel kończy kontrakt dla ZE Wałbrzych