Provident zadowolony z Polski

WST, FT
21-10-2012, 12:30

Provident Financial, pożyczkodawca subrime (kredytów o oprocentowaniu wyższym od standardowego) jest zadowolony z powrotu do kontynentalnej Europy.

Wszystko za sprawą wprowadzonego z sukcesem programu pilotażowego w Polsce. Jego rezultaty skłaniają spółkę do rozważenie dalszej międzynarodowej ekspansji, jeśli trend będzie nadal kontynuowany.

W czerwcu wchodząca w skład londyńskiego indeksu FTSE250 firma, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek osobom z niskimi dochodami i naruszoną historią kredytową wyemitowała pierwsze karty kredytowe w Polsce. Według zapewnień spółki zostały one dobrze przyjęte.

Provident Financial działał kiedyś jako międzynarodowy pożyczkodawca na rynkach wschodzących takich jak Polska, Meksyk, Węgry czy Czechy. Ta działalność została jednak wydzielona do odrębnej spółki pod firmą International Personal Finance w ramach podziału w 2007 r.

Peter Cook, dyrektor generalny Provident Financial stwierdził, że dotychczasowe doświadczenia odnośnie regulacji prawnych za granicą były atutem spółki, a co ważne „…pamięć o spółce pozostała”.

Firma, która posiada placówkę w Irlandii, poinformowała, że jej ramię Vanguis wydało dopiero niewielką liczbę kart w Polsce za pośrednictwem jednego lokalnego brokera. Jednakże, została już rozpoczęta dystrybucja poprzez ogólnopolskiego brokera, a na stronie internetowej zainstalowana została specjalna aplikacja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, FT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Provident zadowolony z Polski