Prywatna poczta zarzuca sieć

GAS
opublikowano: 02-01-2009, 00:00

Choć firmy tną koszty, Integer wie, że z nadawania korespondencji nie zrezygnują. W tym jest jego szansa.

Choć firmy tną koszty, Integer wie, że z nadawania korespondencji nie zrezygnują. W tym jest jego szansa.

Grupa Integer. pl, w której skład wchodzą firmy kolportażowa (Integer), pocztowa (InPost) i finansowa (InPost Finanse), nie boi się inwestycji i zapowiada, że w 2009 r. wyda kwoty liczone w milionach złotych. W końcu status Gazeli Biznesu zobowiązuje. Jeszcze w styczniu rozpocznie pilotażowe działania związane z uruchomieniem usługi "wyślij/odbierz paczkę przez paczkomat".

— C ałkowity koszt projektu to 60 mln zł. Zostanie dofinansowany 16,34 mln zł z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Docelowo w ciągu kilku lat chcemy uruchomić sieć kilkuset automatów w Polsce — mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Wraz z początkiem roku firma zamierza także uruchomić zautomatyzowaną sortownię w Piotrkowie Trybunalskim. Modernizacja sortowni rozpoczęła się w drugiej połowie 2008 r. W sumie grupa wyda na nią 1,1 mln EUR.

Choć zza wschodniej granicy płyną do Polski niezbyt zachęcające informacje, grupa nie rezygnuje z planów rozbudowy własnej sieci na Ukrainie. Do końca 2008 r. ukraińska spółka zależna Integera była obecna w pięciu miastach, m.in. w Kijowie i Charkowie. W styczniu do tej listy ma dołączyć kolejnych pięć miast i w tym samym tempie sieć ma się zwiększać w każdym miesiącu tego roku.

— Do końca 2009 r. zamierzamy dostarczać bezadresowe druki reklamowe do co najmniej 60 miast na Ukrainie. Wydatki, jakie ponieśliśmy na ten cel do końca 2008 r., wyniosły 1,7 mln zł. Pozostałe zostaną poniesione z kapitału obrotowego i z pieniędzy zarobionych przez ukraińską firmę — zapowiada Rafał Brzoska.

Według założeń, obroty, jakie spółka córka osiągnie w przyszłym roku, wyniosą co najmniej 10 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane