Przecena na Wall Street

WST
23-09-2010, 22:09

Indeksy amerykańskich giełd poddawały się w  czwartek wahaniom. Zdecydowanie lepiej sytuacja rozwijała się na rynku technologicznym, który po słabym początku systematycznie odrabiał straty, a  następnie przez długi czas utrzymywał zdobycze. Jednak też tylko do czasu.

Gorzej działo się w segmencie spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki. Jednak i tu lepsze niż oczekiwano dane makro, wykorzystywane były do niwelowania początkowych strat. Finisz notowań zdominowali jednak znów sprzedający spychając główne wskaźniki pod kreskę.

Ostatecznie na finiszu DJ IA spadał o 0,72 proc. S&P500 zniżkował o 0,83 proc. zaś Nasdaq o 0,32 proc.

Wpierw, jeszcze przed sesją doszło do sporego rozczarowania, które implikowało podażowy charakter otwarcia sesji. Poznaliśmy bowiem dane z rynku pracy. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych nieoczekiwanie znów wzrosła.

Dopiero informacje z rynku nieruchomości, które zostały zaprezentowane po uruchomieniu handlu na rynku kasowym tchnęły nieco nadziei. Sprzedaż domów na rynku wtórnym co prawda nieznacznie, ale jednak była wyższa niż oczekiwali analitycy. Nie był to jednak czynnik na tyle mocny by zachęcić inwestorów do bardziej zdecydowanego odreagowania.

Wśród spółek technologicznych dobrze wypadł w czwartek koncern Apple. Analitycy Piper Jaffray & Co. podwyższyli prognozy sprzedaży iPada na przyszły rok z 14,5 do 21 mln sztuk. W tym roku ma to być 10,7 mln. Podniesiona też została prognoza wskaźnika EPS na 2011 r. z 16,87 do 17,75 USD oraz cena docelowa akcji w okresie 12-tu miesięcy z 371 do 390 USD. Kurs Apple zwyżkował 17 raz z ostatnich 19 sesji. W końcówce notowań i ten walor dopadła zadyszka.

Silnym wzrostem kursu mogły pochwalić się papiery Red Hat, notując najwyższy poziom od kwietnia 2000 r. Kwartalny zysk największego dystrybutora systemu operacyjnego Linux przebił szacunki analityków.

Wzięciem cieszyły się także udziały Nvidia. Atrakcyjność papierów producenta procesorów graficznych została podwyższona z poziomu „zgodnie z rynkiem” do „przeważaj” przez BMO Capital Market.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Przecena na Wall Street