Przeciętny Brytyjczyk dwie wypłaty od bezdomności

opublikowano: 08-01-2020, 17:01

Z badania przeprowadzonego wśród 1,5 tys. Brytyjczyków wynika, że w zdecydowanej większości nie mają oni pieniędzy na utrzymanie mieszkania po ewentalnej utracie pracy.

fot. Grzegorz Kawecki
Zobacz więcej

fot. Grzegorz Kawecki

Organizacja charytatywna Beam ustaliła, że przeciętny dorosły Brytyjczyk w przypadku utraty pracy miałby pieniądze na opłacenie czynszu lub raty kredytu hipotecznego tylko przez 2,5 miesiąca. Tylko 3 na 10 Brytyjczyków przyznało, że ma oszczędności potrzebne do opłacenia mieszkania gdyby ich sytuacja finansowa wyraźnie się pogorszyła. 35 proc. przyznało, że stale walczy o znalezienie pieniędzy na pokrycie podstawowych kosztów zycia, jak mieszkanie, rachunki, czy transport. 31 proc. uczestników badania potwierdziło, że wystarczyłaby tylko jedna zmiana ich sytuacji finansowej, jak zerwanie związku, poważna choroba, czy utrata pracy, aby stracili miejsce zamieszkania lub zostali z niego wyrzuceni. 36 proc. dorosłych Brytyjczyków przyznało, że musieli w przeszłości zmienić miejsce zamieszkania, bo nie było ich już na nie stać.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu