Przed złotym niejasna przyszłość

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 24-10-2014, 16:55

Próba odbicia na eurodolarze spotyka się z kontrą strony podażowej na parach złotówkowych, które wczoraj obroniły średnioterminowe maksima.

 Czy to już koniec osłabiania rodzimej waluty, czy jedynie krótkoterminowa korekta? Na tym etapie ciężko odpowiedzieć na to pytanie.

USD/PLN

Wczoraj popołudniu tegoroczne maksima ustanowione na początku października (3,35) zostały ponownie pozytywnie przetestowane. W kolejnych godzinach oglądaliśmy wąską konsolidację poniżej poziomu tych ekstremów, a dziś po południu kurs ruszył w dół. Przecena nie jest jednak na tyle duża, by świadczyła o zakończeniu sekwencji wzrostowej. Potwierdzeniem scenariusza zakładającego kontynuację spadkowej korekty z 3 października byłoby zejście notowań poniżej okolic 3,3065.

Jednocześnie obecne cofnięcie nie wyklucza ponownego ataku na obroniony opór i kontynuacji wzrostów do poziomu dwuletnich maksimów na 3,3850.

EUR/PLN

Notowania EUR/PLN także obroniły wczoraj średnioterminowe ekstrema, w tym przypadku są to maksima z zeszłego tygodnia, gdy kurs tej pary znalazł się najwyżej od połowy marca br. (4,2375). Cofnięcie na tej parze, po tym pozytywnym teście oporu, jest dziś kontynuowane. Obecnie kurs dotarł ponownie do poziomu 38,2% zniesienia fali wzrostowej z 9 października (4,2118).

Gdyby doszło do kolejnego testu maksimów i stronie popytowej udało się je pokonać, to otworzyłoby to drogę przynajmniej do poziomu 4,26 (maksima z 31 stycznia oraz 61,8% zniesienie sekwencji spadkowej z czerwca 2013).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane