Przedmieścia coraz popularniejsze

DI
opublikowano: 02-12-2009, 14:08

Podmiejskie inwestycje stają się realną alternatywą dla mieszkań w centrach miast. Czyżby Polacy masowo pokochali przedmieścia? Tak, szczególnie, że za tę samą cenę mieszkania w aglomeracji można kupić o wiele większe pod miastem.

Konkurencyjność cen sprawia, że coraz więcej rodzin świadomie rezygnuje z 2-pokojowego mieszkania w sercu miasta na rzecz 100-metrowego lokum na obrzeżach. Tym bardziej, że za takim rozwiązaniem przemawia coraz lepiej rozwinięta infrastruktura „peryferii”, a jednocześnie otoczenie przyrody.

- Mniejsze miejscowości wokół wielkich miast dostrzegają swój potencjał, dlatego co chwilę powstają nowe udogodnienia dla mieszkańców – drogi, szkoły i przedszkola, jak również zaplecze handlowo-usługowe – zauważa Katarzyna Zielińska, specjalista ds. reklamy Marma Polskie Folie – inwestora Osiedla z Gwiazdami w podwarszawskim Józefosławiu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że nasycenie inwestycji w centrach sprawia, iż deweloperzy szukają nowych miejsc na realizację swoich projektów, zatem i oferta jest dużo bardziej rozbudowana.

Batalię o klienta wygrywają ci, którzy już kilka lat temu zauważyli, że duże mieszkanie za miastem w otoczeniu zieleni skusi poszukujących własnego M bardziej niż życie wśród miejskiego hałasu. Teraz, kiedy ten trend staje się coraz bardziej popularny, oni oferuję ukończone mieszkania, które czekają tylko na lokatorów.

- Wśród naszych klientów przeważają szczególnie małżeństwa z małymi dziećmi lub tacy, którzy dopiero planują powiększenie rodziny – mówi Zielińska. – Wprost przyznają, że o zakupie nieruchomości decyduje cena. Jeżeli za tę samą otrzymują większe mieszkanie, czyli większy komfort użytkowania, zdrowsze powietrze, sąsiedztwo Lasu Kabackiego, to nawet nieco wydłużona droga do pracy nie jest w stanie im przeszkodzić.

Szczególnie w czasach, gdy banki mocno ograniczają zdolność kredytową, mniej środków na zakup nieruchomości może być – wbrew pozorom – dobrym bodźcem do dokładniejszego przyjrzenia się, w co zainwestować dorobek swojego życia.

Osiedle z Gwiazdami w Józefosławiu
Osiedle z Gwiazdami w Józefosławiu
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane