Przedsiębiorcy obawiają się ustawy o BIG

opublikowano: 23-06-2014, 00:00

PPRAWO

Według Konfederacji Lewiatan, niektóre propozycje, zawarte w projekcie założeń do zmiany Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, a szczególnie te odnoszące się do zobowiązań przedawnionych, kwestii związanych ze sztywnym uregulowaniem ceny za wniosek jednolity, czy też systemem reklamacji, budzą uzasadnione wątpliwości i obawy przedsiębiorców.

— Ustawodawca, dostrzegając konieczność ochrony interesów dłużników, powinien równoważyć te prawa z interesami wierzycieli, a także uwzględniać ekonomiczny aspekt proponowanych zmian. Niektóre propozycje mogą bowiem nie tylko znacząco utrudnić przekazywanie danych do BIG, co byłoby przecież niezgodne z celami projektu, ale dodatkowo mogą spowodować zwiększenie kosztów operacyjnych zarówno po stronie BIG-ów, jak i przedsiębiorców, którzy przekazują do nich informacje — twierdzi Bartosz Wyżykowski, ekspert Konfederacji Lewiatan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu