Przedsiębiorcy zadłużają się w Providencie

W ciągu dwóch lat od wprowadzenia pożyczek dla firm Provident udzielił ich na kwotę 52,5 mln zł.

Dwa lata temu Provident wprowadził do oferty pożyczkę dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Z tej okazji firma postanowiła podsumować dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie. Jej dane pokazują, że drobni przedsiębiorcy coraz liczniej korzystają z tej możliwości — od lutego 2013 r. do lutego 2015 r.

Provident udzielił 12858 pożyczek firmom na kwotę 52,5 mln zł. To znacznie lepszy wynik niż w pierwszym roku funkcjonowania oferty, kiedy miesięcznie sprzedawało się ok. 280 pożyczek dla firm. W 2014 r. miesięczna średnia wynosiła już 660. W marcu tego roku może sięgnąć nawet 1 tys. Średnia kwota pożyczki w 2013 r. wynosiła 3700 zł, a w 2014 r. wzrosła do 4250 zł.

Maksymalnie przedsiębiorcy mogą pożyczyć w Providencie 10 tys. zł na 90 tygodni. Przy takiej kwocie w opcji z obsługą domową rata pożyczki wyniesie 230 zł, a do spłaty w sumie będzie 20 714 zł, natomiast w opcji z przelewem — rata wyniesie 159,80 zł, a całkowita kwota do zapłaty 14 381,23 zł. Od marca przedsiębiorcy mogą taką pożyczkę wziąć i spłacić w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej, a nie tylko w miejscu zamieszkania.

Przedstawiciele Providenta zaobserwowali także, że jakość spłaty pożyczek przez klientów biznesowych jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku klientów indywidualnych. Najwięcej przedsiębiorców korzystających z pożyczek pochodzi ze Śląska (19 proc.) i Warszawy (19 proc.), a najmniej z Pomorza (14 proc.) i regionu północno-wschodniej Polski (13,5 proc.).

— Firmy najczęściej pożyczają pieniądze na bieżące finansowanie działalności albo w celu sfinansowania szybkich biznesowych okazji — wylicza- Paweł Szustakiewicz, kierownik do spraw rozwoju produktu w Provident Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Przedsiębiorcy zadłużają się w Providencie