Przedsiębiorcze Polki potrzebują wsparcia

opublikowano: 07-03-2018, 22:00

Odsetek firm kierowanych przez kobiety (30,3 proc.) plasuje Polskę w czołówce 10 najbardziej zaawansowanych pod tym względem krajów w rankingu Mastercard Index of Women Entrepreneurs (MIWE). Nasz kraj zajmuje siódmą pozycję na 57 przebadanych krajów na całym świecie i drugą w Europie, zaraz po Rosji. Z badania Mastercarda wynika, że czynnikiem powszechnie hamującym aktywność kobiet prowadzących własne firmy na całym świecie są uprzedzenia związane z płcią. Widać je zarówno w krajach rozwijających się, jak i rozwiniętych.

— Mamy nadzieję, że wyniki naszych badań przypomną rządom i organizacjom o konieczności większego wsparcia kobiet prowadzących własne firmy. Powinno ono obejmować wszystkie obszary – od dostępu do źródeł finansowania po edukację – zwraca uwagę Ann Cairns, prezes ds. rynków międzynarodowych w firmie Mastercard.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane