Przedstawiciele Polski podpisali Traktat Akcesyjny

16-04-2003, 16:25

Premier Leszek Miller i minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz podpisali w środę w Atenach Traktat Akcesyjny, który otwiera Polsce drogę do Unii Europejskiej. - Witaj wspólna Europo! – powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wygłosil krótkie przemówienie przed złożeniem podpisów przez przedstawicieli władz Polski.

W swoim krótkim wystąpieniu prezydent Kwaśniewski powiedział, że wchodząc do Unii Europejskiej Polska czuje się partnerem. Podkreślił, że decyzja ta oznacza dla naszego kraju szansę otrzymania z unijnej pomocy, gwarancji rozwoju i bezpieczeństwa oraz stworzenia nowych miejsc pracy.

- Sięgając po szanse dla siebie dajemy też szanse Europie i przynosimy jej nowe możliwości. Dzisiejsza decyzja oznacza: tak dla Polski, tak dla Europy, tak dla ludzi dobrej woli – powiedział prezydent Polski.

Prezydent Kwaśniewski podkreślił, że dzień podpisania Traktatu Akcesyjnego jest dniem, w którym Europa przeżywa święto jedności. Sukces Europy może być jego zdaniem drogowskazem dla świata.

- Choć jeszcze tak niedawno na naszym kontynencie rozpoczęły się dwie wielkie wojny i dwa totalitaryzmy, choć rozdzierały nas zimnowojenne podziały i dramaty wypędzeń - odbudowaliśmy duchową tożsamość Europy - powiedział prezydent Kwaśniewski.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Przedstawiciele Polski podpisali Traktat Akcesyjny