Przedświąteczne porządki w lokatach

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 14-04-2014, 00:00

Banki wciąż kuszą procentami nowych klientów. Tym razem i na dłużej, i na krócej. Przedłużają też promocje.

BOŚ wprowadził do oferty 9-miesięczną EKOlokatę ze stałym oprocentowaniem 3,6 proc. w skali roku dla nowych oszczędności, ale dopieszcza też klientów, którzy nie dysponują nadwyżkami ponad te ulokowane już w banku. Ich oprocentowanie nie będzie dużo niższe — wyniesie 3,4 proc. Można otworzyć jedną lokatę dla nowych wpłat i jedną z pieniędzy już wpłaconych do banku trzymanych np. na rachunku osobistym.

Na EKOlokacie można zdeponować od 1 tys. zł do nawet 0,5 mln zł. Meritum Bank również chce ściągać nowe oszczędności. Przeznaczył dla nich trzymiesięczną lokatę oprocentowaną 3,7 proc. w skali roku.

Na odsetki tej wysokości mogą liczyć wszyscy, którzy zdeponują pieniądze ponad te dotychczas ulokowane w banku na rachunkach terminowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych i rachunkach oszczędnościowych — niezależnie od tego, czy są to rachunki wspólne, czy indywidualne. Dla osób nieposiadających nadwyżek finansowych bank już tak wspaniałomyślny nie jest. Jeżeli pieniądze wpłacone na Lokatę Extra nie będą nadwyżką, ich oprocentowanie wyniesie 2,5 proc. w skali roku.

Oszczędności wszystkich klientów, którzy założą lokatę, zostaną przeanalizowane po dwóch tygodniach. Pod uwagę będą brane salda z 7 kwietnia. Przewagę mają więc nowi klienci, bo ich nikt kontrolować nie będzie. Lokatę można zakładać przez internet i wpłacać od 1 tys. zł.

Kapitalizacja odsetek nastąpi na koniec umowy. Bank Millennium przedłużył natomiast promocję sześciomiesięcznej Lokaty Mobilnej do 11 maja. Jej oprocentowanie nadal wynosi 4 proc. w skali roku. Mogą ją założyć zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci, a wpłacać można od 500 zł do 10 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu