Przedwojenni idą na parkiet

GRA
13-01-2010, 11:12

Już druga przedwojenna spółka, po  Warszawskim Towarzystwie Fabryk Cukru, szykuje się do wejścia na NewConnect.

Warszawskie Towarzystwo Fabryk Cukru (WTFC), czyli reaktywowana przedwojenna spółka, która planuje debiut na NewConnect, ujawniła plany inwestycyjne. Spółka zamierza nie tylko wszcząć procesy o odszkodowania lub zwrot przedwojennego majątku. Chce też kupić akcje innej reaktywowanej spółki — Modrzejów-Hantke Zjednoczone Zakłady Górniczo-Hutnicze (MHZZGH), która też wybiera się na NewConnect.

— Obecnie zarząd MHZZGH dokonuje wyboru autoryzowanego doradcy. Do końca lutego zostanie przygotowany dokument informacyjny oraz lista potencjalnych inwestorów. Wśród nich znajdzie się prawdopodobnie WTFC oraz Giesche [przed wojną jedno z największych polskich przedsiębiorstw przemysłu ciężkiego — red.] — mówi Magdalena Kowalska-Jędrzejowska, członek zarządu WTFC.

Jest ona jednocześnie prezesem MHZZGH, a w obu spółkach powtarzają się nazwiska niektórych członków nadzoru. Giesche i WTFC mają z kolei wspólnych członków zarządu.

Nic dziwnego — żadna ze spółek nie prowadzi dziś działalności operacyjnej, a reaktywowano je po to, by możliwe było wszczęcie postępowań odszkodowawczych. Przed wojną MHZZGH było właścicielem m.in. Huty Częstochowa, kilku kopalń i odlewni oraz nieruchomości w okolicach Częstochowy i Sosnowca.

WTFC chce pozyskać od inwestorów od 1,5 do 3 mln zł. Przewiduje, że do końca 2010 r. uda się rozpocząć wszystkie procesy reprywatyzacyjne, a do końca 2014 r. wszystkie powinny się wyjaśnić. Szczegóły strategii przedstawi inwestorom na dzisiejszej konferencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przedwojenni idą na parkiet